UPD_Чому деякі дочірні банки не потрапили до переліку банків іноземних банківських груп.

FLglobe_363x300Нацбанк сьогодні оприлюднив нові критерії для виокремлення груп банків на 2016 рік. Відтепер банки поділятимуться не за обсягом активів на звичні групи (найбільших, великих, середніх і малих), а згідно рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем від 31 грудня 2015 року № 657, передбачені такі групи:

– Банки з державною часткою (в яких держава володіє  часткою понад 75%);

– Банки іноземних банківських груп (банки, власниками контрольних пакетів акцій в яких є іноземні банківські установи);

– Група І (банки, частка активів яких більше 0,5% активів банківської системи);

– Група ІІ (банки, частка активів яких менше 0,5% активів банківської системи).

Детальний список розподілу банків можна побачити на сайті НБУ.

Не встигла новина розійтись мережею, як банківські форуми наповнились запитаннями від стурбованих вкладників: “Чому до категорії іноземних не включили Альфа-банк, польський Ідея-Банк, німецький Прокредитбанк, грецький Універсал банк та інші установи, які позиціонують себе іноземними?”

На це запитання сьогодні сходу не змогли відповісти і працівники фронт-офісу одного з перелічених банків, що свідчить про необізнаність рядового персоналу банків із нововведеннями.

Після детальнішого перегляду структури власності названих банків, відповідь начебто знайшлася: швидше за все НБУ не вважає за іноземні холдинги, яким належать ці українські “дочки” банківськими установами, так як ті не мають статусу банку, а лише володіють банками та різними небанківськими компаніями.

Наприклад, польський Getin Holding, якому належить український Ідея Банк, паралельно володіє й банком Idea Bank Polska, тому формально “наш” банк не можна вважати дочкою польського БАНКУ, а лише дочкою іноземного ХОЛДИНГУ, до складу якого входять і небанківські установи.

Структура ABH Holdings S.A., якому належить Альфа-банк

Структура ProCredit Holding, якому належить Прокредитбанк

Структура ERB New Europe Holding B.V., якому належить Універсал банк

Структура Getin Holding, якому належить Ідея банк

UPD_2016-01-12:

Національний банк України (НБУ) розширив критерії банків іноземних банківських груп, внісши до групи ще шість банків: Альфа-банк, Універсал Банк, Прокредит Банк, Неос Банк, Ідея Банк і банк «Форвард». Forbes

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем вніс зміни до рішення № 657 від 31 грудня 2015 року, розширивши критерії визначення групи “Банки іноземних банківських груп”. Про це йдеться в рішення Комітету від 11 січня 2016 року № 1.

Після оприлюднення нових критеріїв поділу банків на групи були опрацьовані питання щодо практичного застосування таких підходів із користувачами статистичної звітності. З урахуванням пропозицій прийнято рішення розширити критерії таким чином, щоб групування банків більшою мірою відображало джерела походження капіталу та запроваджену в групі структуру системи корпоративного управління. Відповідно до нових критеріїв, до групи “Банки іноземних банківських груп” відносяться установи, контрольні пакети акцій яких належать іноземним банкам або іноземним фінансово-банківським групам, у власності яких є контрольний пакет акцій щонайменше ще однієї банківської установи.

Розподіл банків на групи використовується Національним банком виключно з метою аналізу для визначення загальних тенденцій банківської системи України. Такий розподіл не використовується безпосередньо для нагляду за банками та не впливає на вимоги до їх діяльності.

Повний перелік груп банків на 2016 рік знаходиться за посиланням.

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Банківська справа, Банківська статистика. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *