Ренкінг банків FinScore від YouControl за 1 квартал 2022 року

YouControl

Банківський ринок України успішно та стійко пройшов перші три місяці повномасштабної війни – без руйнівної паніки серед вкладників та без значних перебоїв у обслуговуванні клієнтів.

За даними нашого аналітичного відділу, фахівці якого підготували свіжий ренкінг, ліквідність банків – тобто здатність розраховуватись за своїми зобов’язаннями – лишається на достойному рівні.

Фінансовий аналітик YouControl Roman Kornyliuk пояснює, що більшість банків продовжують працювати, за винятком двох із російським державним капіталом – «МБР» та «Промінвестбанку» – а також «Мегабанку», який давно мав не надто добрий фінансовий стан.

Державні та іноземні банки, як часто буває під час криз, сприймалися клієнтами як більш надійні, тому деякі з них посилили місце в ренкінгу. Натомість банки українських власників із більш ризиковими бізнес-моделями, особливо ті, що робили акцент на активному кредитуванні населення та ФОП, зазнали збитків.

Причина проста – роздрібні клієнти окремих банків масово не мали змоги повертати кредити. Тоді як інші банки, які кредитували державу і надійний крупний бізнес, отримували більш стабільний відсотковий дохід.

Не всі банки з однаковою швидкістю визнають свої очікувані збитки, що тимчасово впливає на фінансовий вигляд установи. Адже з початку повномасштабного вторгнення лише нещодавно минуло 90 днів, необхідних для визнання кредитів непрацюючими. Відтак лише через квартал-другий справжній стан справ відобразиться у балансах та фінансових показниках установ.

Звертаємо увагу, що цього разу індекс обчислено без врахування нормативів – з огляду на те, що їхні значення не було вчасно оприлюднено на сайті НБУ. Причина зрозуміла – воєнний стан, що триває. Методика поточного ренкінгу базувалася винятково на фінансових індикаторах, які можливо розрахувати на основі відкритих даних.

Ці технічні нюанси могли частково вплинути на перестановку банків у ренкінгу, тож на їхній порядок у таблиці наразі не варто надто звертати увагу. Більш суттєвими сигналами для уваги є зміни літери FinScore – тобто «А», «В», «С» і «D».

Повномасштабна війна ще раз підтвердила здатність ренкінгу YouControl прогнозувати банкрутства. «Мегабанк», який у червні 2022 року НБУ визнав неплатоспроможним, кожен квартал, починаючи з 2018 року, стабільно мав найнижчий індекс. Це свідчило про незадовільний рівень фінансової стійкості та високу ймовірність несприятливих наслідків – що ми й бачимо наразі.

Повний ренкінг фінансової надійності банків, до якого увійшли 40 установ, дивіться тут 👉 bit.ly/3mqDukn

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Депозити, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *