Аналіз банків України – 2012 / FEB / 20 – 26

Bankografo.com розпочинає новий проект – щотижневий аналітичний огляд банківського ринку.

Бо крім потужної бази банківської статистики за 2003-2012 роки, у нас є бажання запропонувати читачам певний підсумковий аналіз головних подій, які щодня впливають на стан банківської системи.

Виділити головне, розкласти по поличках і подумати про те, що чекає банківську систему в найближчому майбутньому.

Пропозиції, побажання або зауваження можна лишати в коментарях нижче.

Аналіз банків і системи за тиждень

Світ

Минулий тиждень на світових фінансових ринках пройшов під гаслом завершення теми боргової катастрофи Європи. У Європі знижується дохідність бондів, боргова криза затихає, євро пішло вверх. Індекс S&P 500 пробив рівень 1350.

Україна

Bloomberg шокував непідготовлену українську громадськість, звернувши увагу на високі спреди по CDS України, які українські медіа розшифрували як 2-ге місце України за ризиком суверенного дефолту після Греції. Однак переважна більшість аналітиків, серед яких Охріменко, Пасхавер, Ілляшенко, зі скепсисом сприйняли дану інформацію. Пасхавер відмітив, що під час кризи 2008-го ціни на ці страховки значно перевищували теперішні,а ніякого дефолту не відбулося, тому високий ризик зовсім не означає, що він реалізується.

НБУ та інші регулятори

НБУ постановою №23 від 25 січня 2012 года затвердив Положення про порядок формування і використання банками резервів для покриття можливих втрат за активними операціями. Між іншим там вдосконалена методика оцінки кредитоспроможності суб’єктів господарювання шляхом використання математичної моделі розрахунку коефіцієнта платоспроможності, що залежатиме від стану фінзвітності та галузевої приналежності підприємств. Постанова НБУ №23 зареєстрована в мін’юсті 15 лютого.

Мінфін обублікував документ «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 105 «Фінансова звітність в умовах гіперінфляції», який вступає в силу з 2013 року. Гарячі журналістські голови сприйняли цей за ознаку планування уряду до девальваціїї та інфляційного стрибка. Хоча випуск даного документу швидше за все пов’язаний з плановим переходом до міжнародних стандартів фінзвітності, які вимагають наявність такого роду політик в системі бухобліку…

Банки

Продовжується нагнітання паніки навколо втечі іноземних банків. Хоча системним гравцям навряд чи це вигідно, незважаючи на тягар проблемних кредитів. На нашу думку, виходитимуть лише слабші, ті, хто надто загралися в кредитування.

Французька група Креді Агріколь об’єднує обидва банки – КІБ Креді Агріколь (колишній Каліон Банк) та Креді Агріколь (колишній Індекс-банк). Це може свідчити про бажання наростити свої позиції в ранкінгу активів, аналогічно тому, як вчинив ПУМБ і Донгорбанк.

Цифри

Залишки на коррахунках банків коливались впродовж тижня в діапазоні 12,9-14,3 млрд. >>>

Ситуація з ліквідністю наче покращується.

 

Продуктовий аналіз банків

Депозити

Влада вирішила запропонувати альтернативу доларовим депозитам у вигляді ВОВДП – валютних облігацій внутрішної державної позики, за якими обіцяють шалені відсотки. Однак аналіз журналістів та експертів показав, що не все так просто, починаючи з високими комісіями, неготовністю банків до нового продукту, закінчуючи ризиками та додатковим оподаткуванням. Деталі найкраще розкриті в Дзеркалі тижня, Реальній економіці, Економічній правді.

А щодо власне депозитів – підготовлено законодавчий сюрприз – в новому законопроекті N9342 розширено повноваження Фонду гарантування вкладів фізосіб, який зобовязаний слідкувати за погіршенням ситуації в банках (за прописаним парламентаріями алгоритмом) і в разі введення тимчасової адміністрації зобовязаний надати кредит постраждалому банку для негайної виплати за поточними + строковими депозитами, термін яких закінчився. Зараз вкладникам-фізикам банки мають законне право відмовити протягом 3-х місяців, якщо у них введена тимчасова адміністрація.

Кредити

Проблемні кредити продовжують висіти баластом в балансах банків. Цьому питанню був присвячений Банківський конгрес, що проходив у Києві. Укрсиб вирішує ці проблеми по-своєму, передавши непотрібні борги, що вимагають високих відрахувань в резерви пов’язаній факторинговій компанії.

Пошук причин низької кредитної активності триває.

Валюта

Хорошковський, Арбузов і Азаров запевняють, що за стабільність гривні турбуватись не варто.

В січні зафіксовано профіцит поточного рахунку платіжного балансу в розмірі $395 млн.

Золото

Золото під кінець тижня дещо просіло. Але Голдман Сакс у нього вірить.

Пластикові картки

Банки у 2011 р. випустили 2,5 млн. кредитних карт

Інтернет-банкінг

Міжнародна система WebMoney запроваджує нову послугу – можливість надання короткострокових позик. Директор департаменту регулювання платіжних систем НБУ Віктор Кравець подав у відставку.

 

Банківська справа

Bankografo.com рекомендує:

книги:
Предсказуемая иррациональность, Dan Ariely

The Bank Analyst’s Handbook. S. Frost

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Аналіз банків, Банківська аналітика, Банківська статистика, Новини банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *