Аналіз банків України – 2012 / MAR / 05 – 11

Bankografo.com презентує черговий щотижневий аналітичний огляд банківського ринку, як доповнення до банківської статистики, якої не завжди вистачає , щоб розуміти куди рухається банківська система.

А тим часом історія твориться сьогодні. Економічний світ слідкує за подіями в злощасній Греції, в євро-локомотиві ФРН, в глобал-локомотиві Китаї, і звісно в США. А в нашому краї продовжуються ігри з електоратом під економічними лозунгами, банківська система тихо викарабкується, але настільки тихо, що про відновлення кредитування можна лиш мріяти, золото-валютні резерви поволі зменшуються під тиском виплат МВФ і потреб тіньового сектору, а люди продовжують нести валюту на депозити в банк. Словом, банківське життя триває. А ми продовжуємо за ним слідкувати.

Аналіз банків і системи за тиждень

Світ

Грецька влада домовилась з приватними інвесторами про обмін облігацій 152 млрд євро. 85,8% приватних власників облігацій погодилися з умовами угоди. Для того, щоб обмін відбувся, Афінам треба було отримати згоду не менше, ніж 75% кредиторів. Головне завдання заходів економії полягає у зменшенні державного боргу Греції з нинішніх 160% ВВП країни до 120,5% до 2020 року.

Німецька промисловість починає рік вкрай слабо, не зумівши втриматися на досягнутих рівнях, промислові замовлення в січні впали на 2,7%, після зростання в грудні на 1,6%, коли показники були підтримані непоганими зовнішніми замовленнями.

Дефіцит торгового балансу Китаю в лютому ц.р. досяг максимального значення за десятиліття, склавши 31,5 млрд дол, на тлі зростання імпорту на 39,6%. Відзначимо, що зростання імпорту майже в два рази перевищило зростання експорту за звітний місяць і виявилось вищим за очікування експертів, що прогнозували підвищення показника на 27%. http://top.rbc.ru/economics/10/03/2012/641022.shtml

Позитивні результати показав ринок праці США. Євро і світові фондові індекси за тиждень неслабо “скакали“.

Влада Швейцарії почала обговорення законопроекту щодо повернення своїх золотих запасів у країну з Федеральної резервної системи США.

Україна

В уряду десь з’явились мільярди на втілення нових соціальних ініціатив президента:

– іпотека під 2-3% річних для молоді

– повернення втрачених в Ощадбанку СРСР заощаджень

– підвищення пенсій

Однак виборці почули лише слова, чіткого плану ніхто не надав. І суми бюджетних видатків, необхідні для покриття соцініціатив, у різних чиновників кардинально різняться. Одні експерти вважають, що вливання сприятимуть не тільки оптимізму електорату, а й розвитку економіки шляхом росту сукупного попиту, інші, більш песимістичні і менш пов’язані з чинною владою, не стільки критикують, скільки кепкують з нових ідей гаранта. Кажуть, що озвучені президентом соціальні ініціативи створять проблеми у співпраці України з Міжнародним валютним фондом, посилять диспропорції в системі перерозподілу коштів, а 2-3% за кредит взагалі фантастичні цифри в умовах нашої інфляції + людина з середньою зарплатнею не може розраховувати на жоден іпо-кредит. >>>

НБУ та інші регулятори

Національний банк України заявив, що станом на 1 березня валютні резерви НБУ впали до $31,049 млрд із $31,364 млрд минулого місяця. За рахунок резервів Національний банк розраховується із зовнішніми боргами та підтримує курс гривні. Проте в НБУ підкреслюють, що цілком контролюють і перше, і друге.

Банки

До початку 2012 року дев’ять російських банків зосередили у своїх руках 15,5% активів всієї банківської системи України і 16,3% кредитних та інвестиційних ресурсів. Серед них – найбільші в Росії “Банк Москви”, “Альфа-банк”, “Сбєрбанк Росії” і “Внєшторгбанк”, пише “Німецька хвиля“.

Українські економісти і банкіри не виключають, що російський капітал спробує скористатися економічними труднощами України, щоб взяти під контроль її фінансово-банківську сферу і уряд. Згідно з дослідженням Асоціації українських банків (АУБ), кожний десятий українець поклав свої гроші на депозит в українському представництві одного з російських банків. Серед юридичних осіб України частка таких депозитів становить 16%.

Міжнародне рейтингове агентство Moody ‘s Investors Service погіршило зі «стабільного» до «негативного» прогноз довгострокових рейтингів Ощадбанку в національній валюті за підсумками фінансової звітності за минулий рік.

1 березня 2012 рада Незалежної асоціації банків прийняв до складу Асоціації ще 10 банків. Про це повідомляє прес-служба організації. Тепер нова Асоціація налічує 89 учасників.

Цифри

За підсумками 2012 року зростання споживчих цін не перевищить 5%. Про це заявив голова Національного банку України Сергій Арбузов, повідомляє DT.UA.

Обсяг готівки поза банками в лютому 2012 р. у порівнянні з січнем 2012 р. збільшився на 1% – до 186,5 млрд грн. Про це йдеться в звіті “Основні тенденції грошово-кредитного ринку України за лютий 2012 р.” Національного банку України (НБУ).

ВВП єврозони та ЄС в четвертому кварталі 2011 року знизився на 0,3%, що свідчить про перехід цих регіонів в стан “м’якої рецесії”. Про це заявив єврокомісар з економічних питань Оллі Рен, передає ТСН. У річному вираженні економіка єврозони в останньому кварталі 2011 року сповільнила зростання до 0,7% з 1,3% в третьому кварталі.

 

Продуктовий аналіз банків

Депозити

Верховна Рада прийняла закон про систему гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно до даного закону, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб наділяється функціями і повноваженнями, які дозволять йому, паралельно з НБУ, здійснювати правове регулювання в банківській системі. Фонду гарантування вкладів фізосіб парламентарії вирішили передати чи не найважливіші повноваження НБУ – вводити у фінустанову тимчасову адміністрацію і закривати проблемні банки. Юристи кажуть, якщо на сьогодні законодавством чітко передбачено питання про відшкодування 150 тисяч гривень, то в тому законопроекті така гарантована сума не передбачена. >>>

Кредити

Нацбанк планує знизити ставки рефінансування, що начебто  дозволить знизити відсоткові ставки за кредитами для позичальників. Забуваємо, що частка НБУ в фінансуванні системи незначна, такою ж є і роль ставки рефінансування, яка нині становить 8,75% за кредитами під забезпечення державними цінними паперами і 10,75% за кредитами без забезпечення (бланковими).

А от європейські банки прогнозують різке скорочення кредитування в усіх найбільших галузях і зростання числа дефолтів у всіх ключових секторах економіки. Найбільше постраждає будівельний, автомобільний і транспортний сектори >>>

Валюта

Як пише О. Охріменко за лютий  2012 року, було куплено готівкової валюти на 372 млн. дол. більше, ніж продано. А якщо, відняти з цієї  валюти 288 млн. дол. (частину валюти, яка фізичними особами була розміщена в банківські депозити, то виходить, що додатково «на руках» населення залишилося всього 84 млн. дол. за місяць. До цієї ж теми >>>

Національний банк не планує включати російський рубль до складу валютних резервів. Про це повідомив глава НБУ Сергій Арбузов.

Золото
Кому будуть цікаві українські інвестиційні монети НБУ виясняли в prostobank.ua

Пластикові картки

За підрахунками Prostobank.ua в 2011 році частка безготівкових платежів з використанням пластикових карт досягла 24,5% від загального числа операцій за платіжними картками. При цьому за підсумками 2010 року на безготівкові розрахунки припадало лише 17,5% від усієї кількості операцій. У 2009 році цей показник становив 13,1%.  Всього, за підсумками 2011 року за платіжними картками було здійснено 875 млн операцій,  що на 26,5% більше, ніж роком раніше.

Втім, на безготівкові розрахунки припадає лише 8,1% від загальної суми операцій за пластиковими картами. Іншими словами, більшу частину коштів українці знімають з карт в банкоматах. Однак, варто зазначити, що в 2010 році безготівкові розрахунки становили 6,5% від загальної суми операцій, в 2009 році – 5,2%.

Інтернет-банкінг

Про це вже пишуть в Комсомольській правді. Значить популярна послуга 🙂

 

Банківська справа

Bankografo.com рекомендує:

книги:

Mishkin F. Economics of Money, Banking and Financial Markets. – 2004 (PDF)

дослідження:

GfK. Регулярне дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб-2012 (PDF)

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Аналіз банків, Банківська аналітика, Банківська статистика, Новини банків. Go to top.

2 Responses to Аналіз банків України – 2012 / MAR / 05 – 11

  1. “іпотека під 2-3% річних для молоді” – я аж розсміявся!!! це просто популізм! нам самим треба про себе думати, а не розраховувати на іпотеку. я зробив ставку на златобанківський металевий вклад. ясно, що за кілька років за золото квартиру не куплю, але в перспективі все можливо!

  2. За 2-3%, дійсно, no coment. А золото – гарна довгострокова інвестиція за умови, що уряди і далі полюблятимуть надмірну емісію грошової маси. Однак в коротких періодах (до 5 років) по ньому можуть бути досить високі коливання http://finviz.com/futures_charts.ashx?t=GC&p=d1 . Якщо воно росло колись, не значить, що ростиме й далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *