Артур Атанов, Альфа-Банк: етап зниження процентних ставок можна чекати в грудні-січні

alfa-bank_logoДиректор із розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку Україна Артур Атанов розповів читачам Bankografo про етапи стабілізації ситуації на депозитному ринку, депозитні сертифікати та напрями вирішення проблем із валютними депозитами:

“За останні 3 місяці банківська система почала повертати депозити, які в останні півтора року демонстрували від’ємну динаміку. Тому можна говорити про перший етап стабілізації.

За словами Артура Атанова, у Альфа-Банку приріст депозитів у серпні склав 3%. Клієнти поступово повертаються в банк, розміщуються поки що на короткий термін. Але зараз ми вже бачимо тенденцію, коли клієнти починають перерозміщувати вклади на більш тривалий термін.

Цьому сприяє також те, що загальний новинний фон стає позитивним: новини про зниження облікової ставки НБУ, стабілізації курсу гривні, а також поліпшення політичної ситуації в країні – все це позитивно впливає на споживчі очікування. І, як наслідок, на впевненість клієнтів в розміщенні своїх грошей у банках. Зокрема, НБУ зробив перший крок – збільшив ліміт на зняття з 15 до 20 тис. грн. Ми очікуємо, що до кінця квітня будуть зняті всі обмеження по зняттю валюти в банках, – відзначив Артур Атанов.

Про валютний депозитний сертифікат

Якщо говорити про окремі банки в першому десятку, то деякі з них демонструють позитивну динаміку притоку депозитів. Зокрема ті, які запустили валютний депозитний сертифікат. Цей інструмент дає змогу вкладникам розмістити валюту і зняти її через 6 або 12 місяців у повному обсязі, оскільки він не підпадає під обмеження НБУ по зняттю валюти в еквіваленті 20 тис. гривень на день, які є на даний момент. – підкреслив банкір.

Про нові строкові депозити і падіння ставок

“Зараз багато банків зробили 2 види депозитних вкладів: один з можливістю дострокового розірвання, другий – без такої можливості. Унаслідок поділу цих двох депозитних пропозицій, першою десяткою банків були знижені депозитні ставки на 2-3 відс. пункту.”

Прогноз по депозитним ставкам

“Нині середня ставка по ринку в гривні 22-24%. Долар – 8-10,5%. Це той рівень ставок, який можна вважати безпечним. Другий етап зниження процентних ставок можна чекати в грудні-січні. Тому для тих, хто планує зберігати тривалий час, – від 6 до 12 місяців, порібно вже зараз подумати про розміщення грошей до кінця осіннього періоду. Середні ставки по гривні будуть в межах 20%, середні ставки по валюті 8-9%. Осінь – гарний час, для того, щоб зафіксувати ставку і розмістити гроші більш ніж на півроку.”

Більше аналітики і коментарів від провідних банків країни знайдете у квартальному звіті “Аналітичний огляд банків. Депозити – 2015 September”

Скорочену версію дослідження з коментарями провідних банкірів країни можна отримати тут.

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська справа, Валюта, Депозити. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *