Арт-банкінг

Арт-банкінг – фінансово-консультаційне супроводження інвестицій у мистецтво, що включає експертну оцінку творів мистецтва, підбір і формування індивідуальних колекцій картин, ікон, антикварних меблів, їхню реставрацію та страхування.

Це доволі нова послуга, яка з’явилася на фінансових ринках світу наприкінці ХХ століття. Першовідкривачами арт-банкінгу стали швейцарський банк UBS, німецький Deutsche Bank та американський Citibank.

Мистецтво може розглядатись як цікавий об’єкт інвестицій. Адже істинна краса завжди цінується на вагу золота, а створення фінансових рішень – це не лише високоточний процес, але й творчий. Зараз в Україні спостерігається зародження нового покоління колекціонерів, а інвестиції в мистецтво стають реальністю. За останнє десятиліття збільшення цін на мистецькі твори випереджає збільшення цін на інші консервативні активи. Крім того, подібні інвестиції в періоди економічних криз мають виняткову стабільність та надійність.

В який вид мистецтва інвестувати кошти – питання, здається, найважче, а для арт-банкінгу – ключове. Головне, про що не варто забувати, будь-яка робота з витвором мистецтва – робота на довгу перспективу. Навряд чи 5-10% за рік Вас збагатять, проте за 10-15 років ціна значно збільшиться.

На думку міжнародних арт-консультантів, оптимальний строк інвестування повинен становити 5-10 років. При цьому 5-10% річного збільшення цін – суха загальновизнана статистика, а різкі злети – результат немотивованих емоцій.

Ось декілька робіт, які не раз з’являлися на західних аукціонах. Ціни від продажу до продажу, звичайно ж, змінювалися.

Так, полотно постімпресіоніста Поля Сезанна «Кар’єр Бібемус» передостанній володар придбав за 3,19 млн дол. Після трьох років володіння картиною він виставив її на аукціон «Сотбіс». Ціна продажу становила 6 млн дол. Після вирахування комісії продавця чистий прибуток досяг 2,76 млн – відповідно 27,75% річних.

>>>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *