
Тепер це можна зробити всього за 2 кліки:
Минулої п’ятниці НБУ вперше опублікував інформацію про кількість підрозділів, а #Bankografo по свіжих слідах її візуалізував:
Тут є все:
1) інфографіка по динаміці банківських мереж з 2008 року;
2) банки-лідери за швидкістю росту і згортання мережі в абсолютному і відносному вимірі;
3) інтерактивна карта щільності мережі, де клік по кожному регіону відображає ренкінг банків за кількістю підрозділів в області.
Висновки після експрес-аналізу:
– Найгустіша банківська мережа у м.Києві, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Львівській областях. Банки полюбляють регіони з містами-мільйонниками і трішки-недо-мільйонниками. < Інтерактивна карта >
– Лідери за кількістю підрозділів – Ощад і Приват, але вони постійно згортають мережу.
Далі йдуть зі значним відривом Укрсиб і Райффайзен.
UnicreditBank та Альфа навіть після об’єднання хіба що доженуть останню “парочку”, та їм буде дуже далеко до першої.
UnicreditBank & Альфа-банк
– Цікаво подивитись на банк №3 за кількістю підрозділів по кожній окремій області. Зазвичай, це Аваль або Укрсиб, але в м. Києві це чомусь Артем банк (??), Полтавській обл. – Полтава-банк, Харківській – Мегабанк, Донецькій – ПУМБ, Запорізькій – Метабанк, Одеській – Авант, Закарпатській – Комінвестбанк, Львівській – Кредобанк, Рівненській – Фінанси та кредит.
– №4 теж бувають несподіваними: Чернігівська – Полікомбанк, Одеська – Південний, Івано-Франківська – Ідея-банк, Закарпатська – ЮСБ…
– Панує явний тренд на згортання мережі в рамках економії на витратах і розвитку інтернет-банкінгу. Більшість великих банків серйозно скоротили мережу після кризи 2008-го і продовжують це робити далі, особливо європейські банки. Лідери за закриттям: Ощад, Промінвест, Райф, Укрсиб, Правекс, Приват, Укрсоц…
– Нарощення кількості відділень з 2008-го року спостерігалось лише в молодих і/або невеликих банків – Авант, Артем, ЮСБ, Михайлівський, Агрокомбанк, Народний капітал. Також ростом відзначились російські Сбербанк, Платинум, (перебрендований з Русского Стандарту)Форвард Банк, Траст Банк, а також, зашифрований під ізраїльскі паспорти ключових бенефіціарів, Альфа-банк. З європейських суттєво збільшив підрозділи лише польський Ідея-Банк.
Отже, не підрозділами єдиними – крупні гравці банківського ринку розуміють, що фізичні точки продаж і відділення нині – зайвий баласт (і в фінансовому, і в операційному плані), а бізнес-успіх залежить від прориву у сфері інтернет- та мобайл-технологій, сучасних систем PR та продажу продуктів, доступу до джерел фондування, а також якісного ризик-менеджменту. Без цього жодні підрозділи не допоможуть, як не допомогли Дельті, Надрам, Імексу, ВіЕйБі та решті компанії.
http://www.plus.bankografo.com/project/bank-network.html