Динаміка купівлі-продажу іноземної валюти в 2010-2014

Українські банки протягом 4 місяців 2014 року різко скоротили обсяги як купівлі так і продажу іноземної валюти населенню в порівнянні з історичними щомісячними даними, котрі регулярно публікує НБУ. Офіційні обсяги торгівлі іноземною валютою останнім часом перебувають на рекордно низькому рівні.

[raw_html_snippet id=”14″]

Джерело: НБУ, Графік: Bankografo.com

У квітні зафіксоване аномальне перевищення купівлі валюти банками в населення над її продажем, відтак обсяги нетто-купівлі інвалюти виявились позитивними, що буває достатньо рідко. Це пов’язано з різким стрибком курсу до 13 грн/долар і наступним його “відкатом” до 11-12 грн/долар, що змусило деяких учасників ринку продавати валюту по вигідно завищеній на їхню думку ціні.

Однак більш імовірно, що це була вимушена / планова здача валюти населенням, а позитивне сальдо купівлі-продажу банками пов’язане в першу чергу з низькою пропозицією валюти від банківської системи: долар банки притримують і гасять попит, виставляючи високу маржу між курсом bid-ask.

Динаміка обсягів купівлі-продажу валюти банками з 2010 року свідчить про сезонний характер любові до доларів та євро: піки валютних операцій приходяться на осінній сезон, інколи грудень, тоді як весна-літо характеризується нижчими оборотами на валютному ринку.

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська статистика, Валюта. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *