Експерт-рейтинг: дослідження ринку лізингових послуг

27 березня 2012 року рейтингове агентство «Експерт-Рейтинг» опублікувало спеціальне дослідження, яке присвячене ринку лізингових послуг.  Дослідження включає аналіз галузевих даних за 2008-2011 рр., а також дані в розрізі 15-ти найбільших лізингових компаній, які розкривають інформацію про свою діяльність.

Минулий рік став рекордним в Україну за останні п’ять років за кількістю укладених договорів фінансового лізингу – 10906 договорів, у 2010 році договорів укладено в два рази менше. За вартістю укладених договорів показники 2011 року на 5,5 млрд. грн. поступаються «докризовому» 2007 року, що пояснюється загальною ситуацією на ринку України, який все ще не відновився після першої хвилі кризи.

Аналіз даних Топ-15 лізингових компаній показує, що дві третини найбільших компаній мають негативний темп приросту «нового бізнесу фінансового лізингу» в 2011 році в порівнянні з 2010 роком. Третина лізингових компаній продемонструвала настільки помітний приріст лізингового портфеля, що в цілому динаміка 2011 року за компаніями з ТОП-15 залишається позитивною. Також проглядається тенденція згортання бізнесу компаніями з країн Євросоюзу і зростання ринкових позицій російських лізингових компаній.

Тенденції згортання бізнесу і скорочення витрат, що панують в банківському секторі, не оминули й лізингові компанії. Адже більшість з них – дочірні компанії банків або іноземних лізингових компаній. Майбутнє України більше не здається європейцям таким райдужним, як п’ять років тому. Тому до бюджетів 2012-2014 рр. закладаються занижені показники «нового бізнесу», на 10-15% скорочується штат, максимально урізуються витрати.

Поступово скорочується частка іноземних материнських компаній – йде підготовка до продажу бізнесу в Україну кількома європейськими компаніями. Зокрема, латвійський Parex Banka продав свої російські дочірні компаній Parex Leasing і Extroleasing і розглядає можливість продажу лізингових компаній в Україні та Азербайджані.

Аналітична служба РА «Експерт-Рейтинг” прогнозує в 2012 році зростання числа лізингових договорів, особливо в індивідуальному сегменті лізингу транспортних засобів. Можливо, за підсумками року обсяг операцій з лізингу транспортних засобів досягне позначки 60% від загальних обсягів лізингу в Україні. За підсумками 2011 року лізинг транспортних засобів займав 52,64%.

Причиною популяризації лізингу автотранспорту є зміни в законодавстві, вигідні лізинговим компаніям і їх клієнтам, а також зміни в кредитних стратегіях великих банків. Банки вже почали виключати автокредитування зі списку своїх послуг і пропонувати клієнтам співпрацю зі своїми дочірніми лізинговими компаніями.

Текст прес-релізу

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Банківська статистика. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *