Іноземні банки в Україні: виживають сильніші

Реальна економіка, Роман Корнилюк

Хто саме виходитиме з ринку – всі західні банки чи тільки найслабші? Чому іноземні інвестори не покинули нашого ринку відразу після кризи? Скільки ще банків вийде з України в найближчому майбутньому? Які наслідки матиме цей процес для клієнтів банків? Наскільки сильно зміниться структура банківської системи і як це позначиться на економіці? …

Банки, з яких вийшли європейські інвестори, не були найбільшими або системними. Країну покидали інвестори банків другого ешелону.

…Цілком логічно, що материнські структури вирішили позбутися низькоприбуткових активів, які під час кризи генерують збитки, порівнювані з власним капіталом.

…Окрім низької рентабельності, продані західними інвесторами банки вирізняються вищою часткою проблемних кредитів, відображених у фінансовій звітності.

…Проте, відхід менш успішних європейських акціонерів ще не означає автоматичної втрати зацікавленості решти західних інвесторів до банківського бізнесу в Україні.

…Ми стали свідками простого еволюційного процесу.Виходять менш конкурентоздатні в українських умовах холдинги та банки зі стратегією розвідників, тоді як більша частина європейських фінансових установ, в тому числі усі системні поки-що лишаються. >>> читати статтю повністю на сайті Реальна економіка

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Аналіз банків, Банківська аналітика, Банківська система, Банківська статистика. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *