Парадокс тижня: QE3 або чому виросло євро в обмінниках?

via www.blacklistednews.com

13 вересня ФРС США сколихнула світ новиною про черговий раунд викупу іпотечних облігацій на суму до 40 мільярдів доларів щомісячно. Бернанке дав зрозуміти, що дана програма “кількісного пом’якшення” QE3 має на меті підтримку сильнішого економічного відновлення, широкомасштабне зростання робочих місць, при цьому не будуть забувати про інфляцію.

Принаймні, прогнози по безробіттю на на 2014 рік знижені в порівнянні з червнем з 7,0-7,7% до 6,7-7,3% ( прогноз на 2012 – 8,0-8,2%).

Коментуючи рішення про запуск нової програми кількісного пом’якшення Бен Бернанке повідомив, що спроба виправити ситуацію у фінансовій системі США тільки за допомогою монетарної політики приречена на провал.

Політика, яку ми використовуємо, приносить реальні результати і забезпечує запас міцності, полегшуючи фінансову ситуацію і знижуючи безробіття. Але я повторюся, самі по собі ці методи не є панацеєю. Ми очікуємо кроків з боку політичного керівництва США. Ми виконаємо своє завдання і постараємося забезпечити зниження рівня безробіття, але поодинці вирішити цю проблему ми не можемо “, – додав він.

І ринки повелись… Ринки сприйняли новину як сигнал про майбутню інфляцію долара. Логіка проста: якщо долар знеціниться через зростання його кількості в обігу, курс євро має зрости, ціна золота теж.

Реакція фондових і товарних ринків на QE3 via http://finviz.com:

Євро на міжбанку зросло теж via http://finmonitor.com.ua:

Детальніше і серйозніше про причини і наслідки QE3 можна почитати в блогерів із фінансового експертного середовища:

Егор Сусин + тут

Олександр Охріменко

Василий И. Ливанов

Пол Кругман

Роман Османов

Ерік Найман

На цей раз “касандри” кажуть про те, що вперше QE3 проводять не на дні економічного циклу, тому це вже точно уб’є грінбакса, адже замість осідання в банківських резервах, американська валюта спричинить інфляційну спіраль.

Однак, черговий раунд QE3 навряд чи допоможе курсовій стабільності гривні , з огляду на існуючий рівень довіри до нацональної валюти. Швидше за все, НБУ наскільки матиме сил і резервів, зберігатиме неофіційну прив’язку долара до гривні, а євро продовжуватиме коливання у значно ширшому діапазоні, відображаючи глобальні перипетії.

Населення чудово пам’ятає апокаліптичні заяви про крах доларової системи, що не стихали від початку кризи.

І настільки ж добре пам’ятає 60% стрибок його вартості відносно гривні у листопаді 2008-го…

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Валюта. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *