Присутність іноземних банків в Україні – 2014-2016

25-05-2016 Роман Корнилюк, докторант кафедри банківської справи ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” виступив з доповіддю на тему «Присутність іноземних банків в Україні», в якій поділився результатами емпіричного дослідження про реакцію іноземних і вітчизняних банків на кризові явища 2014 – 1Q 2016 р.р. Іноземні банки виявилися більш стійкими до економічної кризи в порівнянні з приватними вітчизняними, хоча істотно погіршили власне фінансове становище.

Головними причинами вищої стресостійкості іноземних банків стали:

  • фінансова підтримка материнських структур;
  • більш висока лояльність вкладників;
  • менш ризикова політика фондування з меншою залежністю від ресурсів роздрібних вкладників;
  • своєчасний вихід більшості іноземних банків з високомаржинального бізнесу споживчого кредитування;
  • ефективна стратегія зниження витрат і реорганізації мережі.

Щодо потенційних загроз присутності іноземних банків, Роман Корнилюк зазначив, що політичні ризики на даний момент не здійснилися у зв’язку з високою роздробленістю географічної структури групи іноземних банків і помірною концентрацією системи.

Незважаючи на позитивний історичний досвід, банківським регуляторам і стейкхолдерам важливо докладати зусиль до моніторингу фінансового стану та потенціалу впливу іноземних банків.

Через високу структурну неоднорідність групи іноземних банків рекомендується диференціювати підхід до їх регулювання: замість узагальнень про плюси і мінуси іноземного капіталу необхідно приймати індивідуальні рішення в залежності від рівня проблемності кожного окремого дочірнього банку, в повній відповідності з нормами законодавства; бажано враховувати макропруденційний підхід і роль окремих банківських груп в генерації системного ризику.

Важливим елементом макропруденційного регулювання і мінімізації системного ризику може стати система моніторингу за динамікою фінансових ризиків і впливовості іноземних банків (у розрізі дочірніх, материських установ та країн походження капіталу). Рішення регуляторної дилеми між рівним ставленням до учасників ринку та специфікою іноземних банків дозволить максимізувати корисність іноземного капіталу в інтересах сталого розвитку банківської системи України.

Слайди доповіді “Присутність іноземних банків в Україні”

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Аналіз банків, Банківська аналітика, Банківська наука, Банківська система, Банківська статистика, БАНКОтека, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *