РЕ: Рейтинг успішності українських банків

“Реальна економіка” проаналізувала фінансові результати вітчизняних банків і виявила найбільш успішні банки України, які протягом останніх 12 місяців досягли найкращих результатів за приростом активів, власного капіталу та рентабельності.

До першої п’ятірки банків за успішністю розвитку увійшли Сбєрбанк Росії, Дельта Банк, “Національний кредит”, Укрбізнесбанк та “Преміум”.

Банківська система України протягом останніх 12 місяців продовжувала розгрібати завали, викликані кризою 2008-2009 років.

Деякі з колись потужних іноземних банків здивували ринок розпродажем проблемних кредитів або навіть цілковитим виходом західних інвесторів з України.

Ті ж, хто залишився, продовжують боротися з вітряними млинами корумпованих судів, шахрайства позичальників та недолугістю вітчизняного законодавства щодо захисту прав кредиторів.

Перспективи заробити на кредитуванні економіки та населення розтанули, мов міраж: ВВП падає, реальні доходи населення тупцюють на місці. Не сприяє кредитуванню високий рівень депозитних ставок та жорстка монетарна політика НБУ, викликана боротьбою з інфляцією та девальвацією.

Банки заради виживання перейшли в режим автопілоту: піднімають комісійні тарифи, спекулюють на валютному ринку, торгують державними облігаціями і паралельно розчищають “проблемку” в старих кредитних портфелях.

Проте навіть за таких складних умов, серед них лишаються ті, які здатні розвиватися та процвітати. Хто ці “щасливчики” українського банківського ринку? Як вони знайшли шлях до успіху? Наскільки стійка їхня динаміка? Відповідь шукаємо у нашому рейтингу.

Абсолютний приріст активів банків з 1 жовтня 2011 року по 1 жовтня 2012 року, тисяч гривень 

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Банківська статистика, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *