Рейтинг надійності депозитів – 2013

Rejtyng nadijnosti depozytiv_REСтаття повністю – на сайті Реальна економіка

Лідерами традиційного рейтингу надійності депозитів на початок 2013 року стали Ощадбанк, Укрексімбанк, UniCredit Bank та Креді Агріколь Банк. Ці банки продемонстрували найкращі результати за усіма факторами надійності серед основних гравців депозитного ринку.

“Реальна економіка” пропонує новий випуск щопіврічного рейтингу надійності депозитних вкладів українських банків, розрахованого на основі офіційних показників, з якими банківська система увійшла в 2013 рік.

Мета рейтингу лишається незмінною – відранжувати банки за найважливішими факторами привабливості банків для вкладників, які можливо розрахувати на основі відкритої інформації.

Динаміка депозитного ринку

Національний банк України зробив величезний подарунок українським вкладникам своєю антиінфляційною політикою, стримуючи ріст надлишкової гривневої маси, тим самим штовхаючи процентні ставки вгору.

Підсобили українським фінансовим рантьє і європейські банківські регулятори, що мотивували іноземних власників згортати колишні масштаби підтримки бізнесу в ризикованих периферійних економіках.

Не маючи доступу до дешевих ресурсів на внутрішньому і зовнішньому міжбанківських ринках у другій половині 2012 року, банки продовжували перегони за кошти роздрібних клієнтів.

Останні спочатку не надто хотіли ділитись заощадженнями в національній валюті через сильні девальваційні очікування.

Проте, коли вибори закінчились, великого стрибка курсу долара не відбулось, а депозитні ставки деяких банків пробили всі верхні рівні здорового глузду, люди вирішили не втрачати унікальних інвестиційних можливостей. І поки що не прогадали.

Динаміка залучення депозитів банками України, мільйони доларів

Dynamika depozytiv_2011-2013

Джерело: НБУ

За даними НБУ, весь портфель вкладів населення протягом 2012 року зріс майже на 20%, в грошовому виразі – на 57,8 мільярда гривень до 364 мільярдів. Скорочення депозитного портфеля спостерігалось всього лиш у шістьох банків з 31-го, які входять до рейтингу “Реальної економіки”.

Впадає у вічі стабільність обсягу вкладів до запитання на фоні швидкого росту більш дохідних строкових депозитів: чергове свідчення посткризового відновлення довіри до банківської системи та збільшення апетиту до ризику серед банківських клієнтів.

Дивитись рейтинг надійності депозитів на сайті Реальна економіка

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Аналіз банків, Банківська аналітика, Банківська система, Депозити, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *