Рейтинг надійності депозитів. Перше півріччя 2013 року

bankografo_riskСтаття повністю — на сайті Реальна економіка

Рейтинг надійності депозитів за підсумками першого півріччя 2013 року очолили банки, котрі не раз вже були на вершині нашої таблиці – Райффайзен банк Аваль, Укрексімбанк та Ощадбанк.

Досить близько до групи А наблизились Альфа Банк, Укргазбанк, UniCredit Bank та Креді Агріколь Банк.

Високі показники надійності даних банків проявлялися в оптимальному поєднанні високої достатності капіталу, рентабельності, чистої процентної маржі зі швидким приростом депозитного портфеля та низьким рівнем боргового навантаження.

Щопіврічний рейтинг “Реальної економіки”, що аналізує надійності депозитних вкладів українських банків був обчислений за традиційною методикою на основі офіційних показників за перші 6 місяців 2013 року.

Мета рейтингу лишається незмінною – виявити кращі банки за найважливішими факторами привабливості для вкладників, які можливо розрахувати на основі відкритої інформації.

Динаміка депозитного ринку

На депозитному ринку України продовжується свято оптимістів та палких шанувальників національної валюти.

Патріотизм гривневих вкладників у 1-му півріччі в черговий раз був нагороджений високими процентними доходами, що дозволяло потихеньку стирати болючі сліди відомих подій 2008-2009 у нетривкій економічній пам’яті.

Про це красномовно свідчить тренд приросту загального портфелю депозитів у гривні на 15,2%, тоді як обсяги валютних вкладів знизилися на 1,6%.

Динаміка залучення депозитів банками України, мільйони доларів

Джерело: НБУ

Щоправда, паралельно з серйозним ростом загального портфелю вкладів населення на 45 мільярдів гривень – 12,2%, продовжується падіння депозитних ставок. У виграші виявились далекоглядні вкладники, котрі взимку укладали річні депозитні угоди.

Дивитись рейтинг надійності депозитів на сайті Реальна економіка

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Депозити, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *