Роздрібні депозити у структурі банківських зобов’язань

Bankografo_Retail Deposit_Ukraine_2007-2013Як видно з графіка, після кризи зростає роль депозитів населення у банківській діяльності.

Населення, простимульоване високими депозитними ставками і відсутністю альтернативних напрямів вкладення коштів, наростило частку своїх коштів у структурі банківських запозичених ресурсів з 26,4% до 39,6% за останні 4 роки.

Станом на 1.04.2013 р., загальний обсяг роздрібного депозитного портфелю банків України становив 384,5 млрд. дол. США. Обсяг загального портфелю депозитів фізичних осіб за перший квартал 2013 р. зріс на + 20,5 млрд. грн. тоді як депозити “юриків” зросли лише на + 3,97 млрд. грн.

До речі, зважаючи на відновлення попиту на депозитні продукти, середня річна депозитна ставка в грн. протягом 1Q-2013 впала з 19,38% до 17,8%, однак вкладники продовжують нарощувати свої внески в банках (джерела: НАБУ, НБУ).

Для отримання регулярної інформації про нові тренди депозитного ринку, рекомендуємо підписатись на щоквартальний Аналітичний огляд депозитного ринку України.

Незабаром буде презентовано новий, третій по рахунку, випуск дослідження за 1Q-2013. Якщо у Вас є зауваження чи рекомендації щодо контенту чи формату звіту – лишаємо побажання в коментах, а ми врахуємо їх у свіжому випуску.

Роман Корнилюк

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська статистика, Депозити. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *