Структура депозитів банків України

В Україні переважають строкові депозити, що складають 358,8 млрд. грн. (67%), тоді як поточні депозити становлять 178,3 млрд. грн. (33%) станом на 01.10.2012.

Основну частину строкових депозитів (275,2 млрд. грн.) банки залучають в населення. Тоді як юридичні особи більшу частину вкладів тримають у формі поточних депозитів.

Таким чином, строкові грошові внески населення є основою стабільності банківської системи та прибутковості банків. Головна конкурентна боротьба на ринку банківських ресурсів точиться саме за цей сегмент клієнтів, про що свідчать високі ставки за депозитами фізичних осіб.

Станом на 1.10.2012 р. валютна структура загального депозитного портфелю України на 57% (303,5 млрд. грн.) складалась з гривневих вкладів, 43% (233,5 млрд. грн.) становили вклади в іноземній валюті.
Однак, протягом жовтня відбулося зниження гривневого депозитного портфелю до 299,5 млрд. грн., тоді як валютні депозити зросли до 399,9 млрд. грн. (станом на 1.11.2012 р.)

У депозитному портфелі юридичних осіб гривневі депозити суттєво випереджають обсяг валютних, що пов’язано з відсутністю валютних доходів у більшості юридичних осіб-вкладників і високою часткою поточних депозитів.

Натомість, населення загалом розподіляє свої заощадження практично порівну з певною перевагою строкових вкладів у національній валюті.

* * * Повна статистика депозитних ставок, рейтинги надійності за всіма банками ТОП-25, а також динаміка і структура депозитів банків України представлені у дослідженні  для вкладників від Bankografo.com:

“Аналітичний огляд банків України. Депозити. 3Q 2012”

Клікніть на лінк, щоб отримати повний варіант дослідження.

Скорочений варіант дослідження можете переглянути нижче:

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська статистика, Валюта, Депозити. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *