
“Ми відмовилися від послуг Moody’s. В даному випадку ми керувалися суто бізнес-причинами. Постало резонне питання: навіщо нам платити за рейтинги, обмежені рейтингом країни, кілька десятків тисяч доларів на рік?”
За розрахунками Bankografo, середній рівень рейтингів від Moody’s та S&P навіть за національною шкалою є досить низьким в порівнянні з оцінками решти агенцій.
Надмірна строгість методики рейтингового оцінювання надійності на фоні завищених оцінок в конкурентів, не дуже подобається фінустановам-клієнтам агенцій. Наша гіпотеза підтверджується минулорічними відмовами Альфа-банку від послуг S&P, ВТБ-банку – від Fitch.
З другого боку, більш лояльні національні рейтингові агенції протягом кризи 2014-2015 р.р. часто призупиняли чи відзивали рейтинги в останній момент, коли проблеми банків були надто явними у вигляді технічного дефолту, вводу тимчасової адміністрації чи навіть ліквідації.
Нагадаємо, що за результатами дослідження “Депозити – 2015 September” від Bankografo.com, за період з 08.03.2015 по 20.09.2015 р. рейтинговим агентством Moody’s було відізвано 2 рейтинги в ПУМБ та ОТП Банку, а національними рейтинговими агенціями Кредит-рейтинг, IBI-рейтинг та Стандарт-рейтинг призупинено рейтинги 3-х банків серед нинішніх ТОП-25 лідерів ринку (відповідно: ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ, ОЩАДБАНК, БАНК HАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ).
Більше аналітики про ситуацію з рейтингами, депозитними ставками і динамікою ринку вкладів знайдете у квартальному звіті “Аналітичний огляд банків. Депозити – 2015 September”.
Скорочену версію дослідження з коментарями провідних банкірів країни можна отримати тут.