Тамаш Хак-Ковач популярно пояснив відзив рейтингу Moody’s в ОТП Банк

otp_logoГолова Правління АТ “ОТП Банк” Тамаш Хак-Ковач відповів на запит Bankografo, чим пояснюється відзив кредитного рейтингу Moody’s ОТП банку в липні 2015 року:

“Ми відмовилися від послуг Moody’s. В даному випадку ми керувалися суто бізнес-причинами. Постало резонне питання: навіщо нам платити за рейтинги, обмежені рейтингом країни, кілька десятків тисяч доларів на рік?”

За розрахунками Bankografo, середній рівень рейтингів від Moody’s та S&P навіть за національною шкалою є досить низьким в порівнянні з оцінками решти агенцій.

15-09-07_ratings_fxdep

 

Надмірна строгість методики рейтингового оцінювання надійності на фоні завищених оцінок в конкурентів, не дуже подобається фінустановам-клієнтам агенцій. Наша гіпотеза підтверджується минулорічними відмовами Альфа-банку від послуг S&P, ВТБ-банку – від Fitch.

З другого боку, більш лояльні національні рейтингові агенції протягом кризи 2014-2015 р.р. часто призупиняли чи відзивали рейтинги в останній момент, коли проблеми банків були надто явними у вигляді технічного дефолту, вводу тимчасової адміністрації чи навіть ліквідації.

Нагадаємо, що за результатами дослідження “Депозити – 2015 September” від Bankografo.com, за період з 08.03.2015 по 20.09.2015 р. рейтинговим агентством Moody’s було відізвано 2 рейтинги в ПУМБ та ОТП Банку, а національними рейтинговими агенціями Кредит-рейтинг, IBI-рейтинг та Стандарт-рейтинг призупинено рейтинги 3-х банків серед нинішніх ТОП-25 лідерів ринку (відповідно: ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ, ОЩАДБАНК, БАНК HАЦІОНАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ).

Більше аналітики про ситуацію з рейтингами, депозитними ставками і динамікою ринку вкладів знайдете у квартальному звіті “Аналітичний огляд банків. Депозити – 2015 September”.

Скорочену версію дослідження з коментарями провідних банкірів країни можна отримати тут.

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Депозити, Рейтинг банків. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *