Центральні банки змінюють структуру резервів з долара на золото

World Gold Council повідомляє про цікаву тенденцію: центральні банки збільшують вкладення в золото і альтернативні активи для диверсифікації доларів США і євро у своїх офіційних резервах.

У новій доповіді Всесвітньої ради по золоту, Стратегії диверсифікації центральних банків – збалансування долара і євро, розглядається посилення тенденції центральних банків до активної диверсифікації своїх резервних портфелів.

Dynamika oficijnyh rezerviv_2000-2012 Structura oficijnyh rezerviv_2012

Хоча долар і залишається основною світовою валютою, його шанси на довгострокове домінування поступово знижуються. Реагуючи на це, центральні банки скорочують вкладення в долари США та євро, паралельно збільшуючи купівлю традиційних активів, таких як золото, японська єна і нових альтернативних валют, зокрема китайського юаню.

Офіційні резерви світових центробанків виросли з $ 2 трлн в 2000 році до більш ніж $ 12 трлн у 2012-му. Протягом даного дванадцятирічного періоду відбулося зниження частки долара в структурі резервів, тоді як з грудня 2008 року частка “інших” валют в складі резервів збільшилась у три рази в абсолютному вираженні.

Золото має довгу історію в якості резервного активу центральних банків, і вважається традиційним резервним активом. Ціна на золото статистично не прив’язана до цін на інші традиційні і нові альтернативні резерви, що робить його одним з найбільш важливих активів при ребалансуванні портфеля для послаблення впливу долара і євро. У результаті дії даної тенденції, центральні банки активно купували золото в четвертому кварталі 2012 року: нетто-покупки золота офіційним сектором відбувались восьмий квартал поспіль на найвищому рівні за період від 1964-го року.

Джерело: World Gold Council

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Валюта, Золото. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *