Європейські банки: чистка балансів триває

На Vox вийшла цікава стаття про проблеми балансів європейських банків: Balance-sheet repairs in European banks / Nadege Jassaud, Heiko Hesse, 13 April 2013

Європейським банкам, як виявилось, досі несолодко. Незважаючи на підвищення tier 1 capital ratio після загальноєвропейських стрес-тестів і програм ЄЦБ з довгострострокової підтримки ліквідності з 9% (December 2010) до 10.2% (June 2012), європейські банки досі не справились із рядом проблем у своїх балансах:

1. Висока частка проблемних кредитів (NPLs: Non-Performing Loans)

Bankografo_EU NPLs_hesse fig1 12 aprSources: Bloomberg, EBA 90 SIFI Banks, September 2012.

2. Згідно з останнім recapitalisation exercise всеєвропейської наглядової структури European Banking Authority, 30% збільшення показника адекватності капіталу відбулося не за рахунок капіталізації, а через просте зниження активів, зважених на ризики (risk-weighted assets), при чому третина цього зниження була досягнута за допомогою  ‘рекалібрацій’ внутрішньобанківських моделей оцінки RWA, а якщо говорити просто – банкіри підлаштували свої методики оцінки ризиків у сторону їхнього заниження для досягнення планових нормативів по tier 1 capital ratio.

3. Лишається високою залежність європейських банків від програм довгострокової підтримки ліквідності ЄЦБ, зокрема станом на березень 2013 р. банки виплатили €155 млрд з  €489 млрд, наданих в рамках першої операції довгострокового рефінансування (long-term refinancing operation) і тільки €69 млрд з €529 млрд траншу другої програми підтримки довгострокової лікідності.

Для України така ситуація у європейському банківському секторі означає подальшу стагнацію кредитування з боку західних банків, а також згортання діяльності не надто фінансово стійких банків, материські компанії яких потерпають від високої частки NPLs і мають схильність до зниження RWA шляхом продажу поганих активів закордонних дочірніх структур.

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Банківська аналітика, Банківська система, Банківська статистика, Кредити. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *