Home >> Blog >> Posted in Золото

Золото 2013-Q3

ціна на золото 2013-Q3Джерело: http://finviz.com

Ціна на золото продовжує тренд до падіння під впливом позитивної статистики з провідних країн світу.

Але навіть у таких складних “ведмежих” умовах World Gold Council знаходить можливості заразити інвесторів позитивним поглядом на майбутнє світового ринку золота.

Опублікована нещодавно інфографіка до регулярного звіту Gold Demand Trends за 3 квартал 2013 року променіє такими позитивними меседжами:

1) На азіатському ринку посилюється попит на ювелірні вироби з більшим вмістом золота у сплаві, а ювелірні магазини збільшують обсяги зберігання та продажу злитків невеликого розміру, що свідчить про об’єднання ювелірного та інвестиційного сегментів ринку золота.

2) У сегменті золотих інвестицій продовжується зсув із Заходу на Схід: Азія абсорбує золото, що вивільняється після відтоку з західних ETF.

3) Центральні банки світу продемонстрували чисті закупівлі золота обсягом 93 тонни; значна частина закупів обумовлювалась попитом з боку центробанків пострадянських країн: Росія – 18 тонн, Казахстан – 6 тонн, Азербайджан – 6 тонн, Україна – 3 тонни за квартал.

4) Незгасаюча популярність смартфонів та планшетів сприяє росту технологічного попиту на золото для потреб виробництва напівпровідників.

Сам звіт Gold Demand Trends Q3 2013 зустрічає читача менш радісними новинами:

– Сукупний попит на золото у 3 кварталі 2013 року склав 868.5 тонн ($37 млрд.). Падіння попиту в розрахунку рік-до-року відображає продовження процесу закриття позицій ETF для західних інвесторів.

Цетробанки продовжують купувати золото для нарощення резервів, але в повільнішому темпі.

Увесь масштаб того, як падіння інвестиційного попиту на золото серед західних інвесторів впливає на загальний попит можна побачити на цьому графіку від World Gold Council.

попит на золото 2013-Q3

Слідкуй за оновленням блогу за допомогою RSS  , e-mail   abo twitter:  
Рубрика: Золото. Go to top.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *